ITF maakt deelnemers toernooi bekend

12/10/2017

De ITF heeft bekendgemaakt welke teams deelnemen aan de UNIQLO Wheelchair Doubles Masters 2017, die zullen plaatsvinden in Bemmel van 22 tot en met 26 november en georganiseerd worden door de KNLTB.

Bemmel zal voor de eerste keer gaststad zijn voor de ITF’s eindejaarskampioenschappen voor de beste rolstoeltennis dubbelspelers ter wereld.

De top 8 herendubbelteams, top 6 damesdubbelteams en top 4 quaddubbelteams, gebaseerd op gecombineerde dubbelrankings van 9 oktober, maken hun opwachting op de UNIQLO Wheelchair Doubles Masters.

Stephane Houdet en Nicolas Peifer, gouden medaille winnaars tijdens de Paralympische Spelen in Rio in 2016 en heersend kampioenen, voeren de deelnemerslijst van de herendubbels aan en bereiden zich voor om hun titel te verdedigen die ze wonnen in Mission Viejo, Southern California vorig jaar. De Nederlandse inbreng in het mannentoernooi zal komen van Maikel Scheffers, die een koppel vormt met Fernandez Gustavo.

Marjolein Buis en Diede de Groot, zilveren medaille winnaars in Rio in 2016, voeren de vrouwendubbel deelnemerslijst aan.

Heersend UNIQLO Wheelchair Doubles Masters kampioenen Antony Cotterill en Andy Lapthorne uit Groot-Brittanie zijn de hoogst geplaatste deelnemers in de quad dubbels. Voor dit toernooi heeft zich ook een Nederlandse speler geplaatst: Sam Schröder. Hij zou deelnemen met zijn Amerikaanse partner Bryan Barten, maar heeft op 31 oktober bekendgemaakt zich te moeten terugtrekken in verband met langdurige ziekte.

(rankings en puntentotaal op 9 oktober 2017)

Deelnemers heren

No. Naam en Ranking Team Ranking Land Punten Meetellende evenementen
1. HOUDET, Stephane (1)
PEIFER, Nicolas (2)
3 FRA
FRA
5850
5850
9
2. HEWETT, Alfie (4)
REID, Gordon (3)
7 GBR
GBR
5018
5210
9
3. FERNANDEZ, Gustavo (5)
SCHEFFERS, Maikel (7)
12 ARG
NED
3237
2693
9
4. GERARD, Joachim (6)
OLSSON, Stefan (10)
16 BEL
SWE
3216
2144
9
5. MIKI, Takuya (8)
SANADA Takashi (9)
17 JPN
JPN
2536
2228
9
6. CATTANEO, Frederic (12)
MARIPA, Evans (11)
23 FRA
RSA
1706
1863
9
7. CAVERZASCHI, Daniel (13)
DE LA PUENTE, Martin (17)
30 ESP
ESP
1682
1354
9
8. FABISIAK, Kamil (20)
LEGNER, Martin (21)
41 POL
AUT
1122
1091
9

Deelnemers dames

No. Naam en Ranking Team Ranking Land Punten Meetellende evenementen
2. BUIS, Marjolein (1)
DE GROOT, Diede (2)
3 NED
NED
4380
4250
8
2. SHUKER, Lucy (5)
MATHEWSON, Dana (6)
11 GBR
USA
3064
2547
8
3. VAN KOOT Aniek (4)
ELLERBROCK, Sabine (11)
15 NED
GER
3615
1745
8
4. FAMIN, Charlotte (7)
MONTJANE, Kgothatso (9)
16 FRA
RSA
 2062
1883
8
5. KRUGER, Katharina (8)
CAPOCCI, Giulia (15)
23 GER
ITA
2033
1300
8
6. HUNT, Louise (12)
SPAANSTRA, Michaela (14)
26 GBR
NED
1566
1521
8

 

Deelnemers Quad

No. Naam en Ranking Team Ranking Land Punten Meetellende evenementen
2. COTTERILL, Antony (3)
LAPTHORNE, Andy (2)
5 GBR
GBR
3425
4277
7
1. TAYLOR, Nicholas (7)
WAGNER, David (1)
8 USA
USA
1790
4509
7
3. DAVIDSON, Heath (6)
SITHOLE, Lucas (5)
11 AUS
RSA
2282
2518
7
4. HASTEROK, Greg (9)
KIM, Kyu-Seung (12)
12 USA
NED
2758
1664
7

 

Onze partners en sponsors

To search, begin typing